SOMPOLNO. Sompoleńską Orkiestrę Dętą jako muzycznego reprezentanta Polski oklaskiwano w …Luksemburgu!

1

W dniach 6 – 8 lipca w Luksemburgu odbył się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ,,Diffwinds” 2018. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali orkiestr dętych w Europie. Brały w nim udział orkiestry z USA, Szwajcarii, Grecji, Portugalii, Luksemburga, Polski i Libanu. Polskę reprezentowała Sompoleńska Orkiestra Dęta kierowana przez kapelmistrza Macieja Gwoździa wraz z mażoretkami prowadzonymi przez Michalinę Trawińską.

W trakcie trzydniowego konkursu zespół z Sompolna zagrał trzy koncerty oraz zaprezentował muzykę marszową podczas parady ulicami Differdange. W czasie koncertów swoje umiejętności zaprezentowały mażoretki. Gromkimi brawami nagrodzono także solowe „popisy” muzyków: Szymona i Macieja Gwoździów oraz Zbigniewa Słodkiewicza. Każdy występ wzbudzał ogromny entuzjazm wśród publiczności oraz uznanie członków innych orkiestr.

Werdyktem Jury nagrodę prof. Francis Georgen, dyrektora festiwalu ,,Diffwinds”, za Prix Show 2018 otrzymała Sompoleńska Orkiestra Dęta. Dodatkowo przyznano nagrodę specjalną dla najmłodszej orkiestry, którą otrzymał zespół ze Szwajcarii.

Wyjazd Sompoleńskiej Orkiestry Dętej do Luksemburga był możliwy dzięki przychylności Burmistrza i Rady Miejskiej w Sompolnie, którzy wygospodarowali środki finansowe z budżetu gminy.

Zdjęcia: Anna Nawrocka