STARE MIASTO, WARSZAWA. Mariusz Piotrowski z KS TEAM Stare Miasto z tytułem ,,Pasjonat Sportowej Polski”

W dniach 26 – 27 września w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskie w Warszawie odbyła się Gala Sportowa Polska 2018. Podczas uroczystości poznaliśmy laureatów VII edycji tytułu „Pasjonat Sportowej Polski”. W tym roku to zaszczytne wyróżnienie przypadło reprezentantowi gminy Stare Miasto – Mariuszowi Piotrowskiemu z KS TEAM Stare Miasto.

Celem przyznawania tytułu „Pasjonat Sportowej Polski” jest propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gmin, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.

Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a poprzez swoje działania jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

Na gali obecnych było wielu gości , w tym kilku honorowych, takich jak: Andrzej Supron, Piotr Świerczewski czy Tomasz Stockinger. Nie zabrakło przedstawicieli urzędów, klubów i instytucji działających na rzecz rozwoju sportu i rekreacji.

Mariusz Piotrowski jest współzałożycielem Stowarzyszenia TEAM Stare Miasto. Stowarzyszenie powstało w 2009 roku, ma na celu upowszechnianie kultury fizycznej w różnych formach. Z inicjatywy pana Mariusza, w ramach Stowarzyszenia działają następujące sekcje: piłka siatkowa, szermierka, kolarstwo.

Inspirator i organizator imprez sportowych o charakterze lokalnym, regionalnym i międzynarodowym. W 2012 i 2013 współorganizował we współpracy z Gminą Stare Miasto Międzynarodowe Zawody w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Czynnie bierze udział w imprezach sportowych, takich jak: Dni Sportu, Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej, Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójt Gminy Stare Miasto. Od lat amatorsko uprawia siatkówkę i bieganie. Mobilizuje klub do udziału w różnych rozgrywkach ligowych, zajmując wysokie miejsca. Niezmiennie od 2009 roku jest kapitanem drużyny. Drużyna seniorska brała udział w Kolskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej, gdzie zdobyła srebrny medal, I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej w Uniejowie, V miejsce w Amatorskich Mistrzostwach Polski w Karpaczu (2017, 2018). Pan Mariusz przyczynia się  do pozyskiwania środków pozabudżetowych niezbędnych do realizacji imprez sportowych. Promuje projekty w obszarze zdrowia fizycznego oraz kształtowania takich wartości jak: integracja społeczna oraz realizacja celów ważnych w procesie wychowania młodego pokolenia. Z jego inicjatywy od 2017 roku są organizowane zajęcia z siatkówki dla dzieci klas I – III. W 2016 roku wyróżniony został przez Wójta Gminy Stare Miasto, podczas XIV Dnia Sportu, za godne reprezentowanie gminy Stare Miasto na arenie międzynarodowej i regionalnej w piłce siatkowej. Wielokrotnie brał udział w zawodach piłki siatkowej na zaproszenie partnerskiej gminy Mittenwalde z Niemiec. Cechuje go duże zaangażowanie w przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne podjęte wspólnie z Gminą Stare Miasto. Jest lojalny, otwarty i bezpośredni. Wspiera życie sportowe w gminie. Inspirator budowy boiska sportowego do gry w piłkę siatkową w Starym Mieście i w Żychlinie. Od 2009 roku członek Gminnej Rady Sportu przy Urzędzie Gminy.

(Gmina Stare Miasto)