WYBORY SAMORZĄDOWE 2018. STARE MIASTO. Spotkanie wyborcze PiS w Żychlinie

3

- Mam nadzieję, że w Żychlinie powstanie sala gimnastyczna i przedszkole – mówiła na spotkaniu wyborczym w tej miejscowości bezpartyjna kandydatka na wójta gminy Stare Miasto z listy PiS Agnieszka Lachowicz. Na spotkaniu gościli także posłowie: Witold Czarnecki i Ryszard Bartosik oraz kandydatka PiS do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Katarzyna Rzepecka-Andrzejak.

Poseł Witold Czarnecki przypomniał osiągnięcia obecnego rządu. Podkreślił znaczenie wyborów samorządowych, szczególnie na szczeblu województwa. I zaznaczył, że rząd chce być partnerem dla gmin. Poseł Ryszard Bartosik zauważył, że obecny rząd stawia na zrównoważony rozwój kraju. Jednocześnie zachęcał do głosowania na kandydatów PiS, w tym Katarzynę-Rzepecką Andrzejak, ubiegającą się o miejsce w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (to właśnie tę kandydatkę oficjalnie poparł).

Agnieszka Lachowicz zapowiada m.in. system stypendialny dla zdolnych uczniów oraz stypendia socjalne dla najuboższych. Chce wspierać lokalną przedsiębiorczość. Zależy jej na bezpieczeństwie. W tym kontekście powiedziała o znaczeniu Ochotniczych Straży Pożarnych i konieczności ich finansowego wsparcia.

O pomocy OSP mówił także Jerzy Rzepecki, kandydat PiS do Rady Powiatu Konińskiego. Jego zdaniem należy wykorzystywać możliwości związane z pozyskiwaniem środków finansowych ze źródeł zewnętrznych.