POWAŻNA NUTKA KABARETU. SOMPOLNO. Plosę Pani, a bulmists Bednalek ściągał z intelnetu. Czy ja tes mogę ściągać od innych?

Nauczyciele z gminy Sompolno nie mają łatwo. Burmistrz Roman Bednarek stał się bowiem znany za sprawą tego, że w swoim expose wykorzystał obszerne fragmenty wystąpienia innego samorządowca. Ściągnął je z internetu. Był to klasyczny plagiat. A plagiat to z łaciny kradzież.

I teraz Mała Marysia może zapytać Panią Nauczycielkę: ,,Plosę Pani, a bulmists Bednalek ściągał z intelnetu. Czy ja tes mogę ściągać od innych. I mówić, że to moje?” I Pani Nauczycielka z gminy Sompolno znajdzie się w niezręcznej sytuacji. Bo jak powie, że burmistrz Bednarek zrobił źle, to może się to dla niej źle skończyć. Bo zawsze ktoś życzliwy doniesie, gdzie trzeba, że o władzy lokalnej Pani Nauczycielka mówi źle. A jak nie powie, że burmistrz Bednarek zrobił źle, to moralnie zepsuje młodego człowieka. I będzie jeszcze gorzej.

Ale z drugiej strony, nauczycielom z gminy Sompolno można pozazdrościć. Bo tak szeroko opisywane ściąganie burmistrza Bednarka to znakomity materiał na lekcję etyki. Na przykład lekcję pod tytułem: ,,Czy burmistrz Sompolna jest wzorem dla uczniów z gminy Sompolno, czy też antywzorem?”

Poniżej:

Wystąpienie burmistrza Sławkowa Bronisława Goraja z 2010 roku tutaj (treść podajemy za biuletynem samorządowym ,,Kurier Sławkowa”; dziękujemy nieznanemu Czytelnikowi KGI za przesłanie tego biuletynu)

Wystąpienie burmistrza Sompolna Romana Bednarka z 2014 roku tutaj