UWAGA!!! Katastrofa w Koninie jest bliska – pamiętacie katastrofę zawalonego mostu w Genui?

,,Dzisiaj prawie zawalił się most Unii Europejskiej. Była godzina 15.00, a więc godzina szczytowego ruchu, zresztą wzmożonego ruchu. Najpierw rozległ się dziwny, skrzypiący dźwięk, potem pękła jedna ze stalowych lin. Most przechylił się po stronie Nowego Konina”.

To nie żart,

to może w każdej chwili się wydarzyć.

Niech będzie ona przestrogą dla mieszkańców Konina i okolic. Miała być to sztandarowa inwestycja ostatnich lat warta 200 mln zł. Zaledwie dziesięcioletnia konstrukcja,  a jazda mostem Unii Europejskiej grozi katastrofą. Sytuacja jest poważna, bo wszystkiemu jest winna awaria kabla sprężającego. Gwarancji most już nie ma. Pytanie jednak, czy nie było wcześniej przesłanek, że coś szwankuje? Co na to były prezydent Konina Kazimierz Pałasz, obecny radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego? Odpowiedź na pytania, skąd wziąć pieniądze na naprawę i ile potrwa remont zostają bez odpowiedzi.

21 października 2018 roku odbędą się wybory samorządowe. Ja, Robert Popkowski, kandyduję do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Jako przedsiębiorca dużo podróżuję po świecie i dostrzegam różnicę między infrastrukturą drogowo-mostową naszego Regionu, a budowlami drogowymi w innych krajach. Rząd przygotował projekt budowy nowego mostu na Warcie w okolicach Konina, co z kolei daje możliwość w perspektywie wyłączenia obecnej przeprawy, modernizacji lub naprawy nowego/ starego mostu. Jako przyszły radny Sejmiku Wielkopolskiego będę miał wpływ na podział środków pieniężnych i zadbam o rozwój naszego miasta i całej Wschodniej Wielkopolski. Poza wspomnianą już tak ważną dla miasta infrastrukturą, zadbam również o napływ inwestycji zarówno krajowych, jak i zagranicznych, które z kolei stworzą nowe miejsca pracy. Zapobiegnie to w dużym stopniu odpływowi młodych ludzi.

Uważam, że nasz region potrzebuje dobrego menedżera i reprezentanta przedsiębiorców i rzemieślników, przede wszystkim tych grup zawodowych. Chcę wykorzystać moje doświadczenie i umiejętności dla dobra społeczności, w której żyję, i dla miast i regionu, które kocham. Mam to szczęście, że mogę to zrobić tylko dla idei, w którą wierzę. Proszę o Państwa głosy. Nie zawiodę okazanego mi zaufania.

Pozdrawiam,
Robert Popkowski

(Materiał wyborczy KW PiS)