WYBORY DO PE 2019. POZNAŃ, KONIN, KOŁO, SŁUPCA, TUREK. Ryszard Bartosik i Robert Popkowski promowani na Regionalnej Konwencji Wyborczej PiS w Poznaniu

2

Z udziałem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu wielkopolskiego z listy Komitetu Wyborczego PiS odbyła się w Poznaniu Regionalna Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Wzięli w niej także udział mieszkańcy Konina, powiatu konińskiego, powiatu kolskiego, powiatu słupeckiego, powiatu tureckiego.

Lista Komitetu Wyborczego PiS skupia kandydatów Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska, Porozumienie Gowina). W gronie 10 kandydatów jest 2 mieszkańców subregionu konińskiego. Są to (oficjalne dane podajemy za Państwową Komisją Wyborczą): Ryszard Bartosik (zawód – parlamentarzysta, miejscowość zamieszkania – Kowale Pańskie, członek partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość) oraz Robert Popkowski (zawód – przedsiębiorca, miejscowość zamieszkania – Konin, członek partii politycznej Solidarna Polska).

Prezes PiS Jarosław Kaczyński liczy, że z okręgu wielkopolskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego wejdą dwie osoby. Byłoby to podwojenie stanu posiadania, bowiem w kadencji 2014 – 2019 PiS miał tylko jednego europarlamentarzystę. Ale zależy to w dużym stopniu od wyborczej aktywności mieszkańców wschodniej części województwa, bowiem to bastion Zjednoczonej Prawicy w Wielkopolsce.