STARE MIASTO. XVI Dni Staromiejskie

2

W pierwszy czerwcowy weekend mieszkańcy gminy Stare Miasto bawili się na Dniach Staromiejskich. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby te dni były wypełnione atrakcjami, które zaspokoją gusta odbiorców w każdym wieku.

Materiał video.

Pierwszy dzień święta mieszkańców rozpoczął się od zmagań sportowych. Na Orliku rozegrano III Turniej Piłkarski Skrzatów. Po sportowych emocjach przyszedł czas na prawdziwą ucztę muzyczną. W tym roku zagrały zespoły, które w amfiteatrze przy kościele reprezentowały różne gatunki muzyczne. Zaczęło się od ostrego rockowego akcentu. Za sprawą zespołu Grounded na scenie zabrzmiały utwory z repertuaru Metalliki, Dżemu czy Red Hot Chili Peppers. Następnie publiczność porwał zespół Oxyal, reprezentujący alternatywny pop rock. Warto podkreślić, że grają oni własne kompozycje. Kolejnymi, którzy porwali staromiejską publiczność byli muzycy tworzący zespół Andre, a wspaniałe muzyczno–taneczne show zaprezentowali artyści ze studia My Voice. Wszyscy oni rozgrzali publiczność, która wyczekiwała na główna gwiazdę Dni Staromiejskich – Sławomira.

Doskonała pogoda, wielokierunkowa promocja i gwiazda dużego formatu. To przepis na frekwencyjny sukces, który doskonale potwierdził się na koncercie Sławomira. Wielotysięczny tłum entuzjastycznie powitał gwiazdę wieczoru, a w zamian otrzymał ponad godzinę doskonałej rozrywki. Nie zabrakło największych hitów z nieśmiertelnym „Miłość w Zakopanym” na czele. Sławomir zaskoczył publiczność wieloma piosenkami, a z okazji Dnia Dziecka sięgnął nawet po klasykę dziecięcej muzyki, czyli Natalię Kukulską.

W niedzielę w Starym Mieście niepodzielnie rządziły dzieci. Staromiejskie przedszkole, przy wsparciu Gminy Stare Miasto, Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, po raz kolejny zorganizowało festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z Dniem Integracji. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji: dmuchańce, laboratorium naukowe, pokazy samochodów służb mundurowych, motocykle, bryczki, pokazy bajkowe w kinie. Cieszyły się setki dzieci i rodziców, którzy tłumnie stawili się, aby celebrować święto najmłodszych.

XVI edycja Dni Staromiejskich pokazała, że było to kolejne weekendowe wydarzenie, które zadowoli odbiorców w każdym wieku. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami i zapraszamy za rok.

(Gmina Stare Miasto)