WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann jedynką na liście PiS do Sejmu w okręgu nr 37 konińsko-gnieźnieńskim

Zbigniew Hoffmann

Jarosław Kaczyński ogłosił jedynki na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do Sejmu. W okręgu nr 37 konińsko-gnieźnieńskim liderem będzie wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. To spore zaskoczenie, bowiem z pozycji tej zepchnął dotychczas murowanego kandydata – posła Witolda Czarneckiego, szefa struktur okręgowych PiS w Koninie. Tymczasem Hoffmann jest przewodniczącym Zarządu Okręgowego PiS w Poznaniu.

Zbigniew Hoffmann urodził się w 1963 roku w Poznaniu, żonaty. Ukończył studia magisterskie w zakresie politologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę w administracji rządowej rozpoczął w 1992 roku. Jest stypendystą rządu USA w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. W latach 2000-2006 pracował w Urzędzie Miasta Poznania jako pełnomocnik prezydenta ds. bezpieczeństwa. W latach 2006-2007, I wicewojewoda wielkopolski, następnie wojewoda kujawsko-pomorski. W latach 2009-2010 pracował na stanowisku eksperta w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a następnie w Kancelarii Prezydenta RP śp. prof. Lecha Kaczyńskiego. Był radnym województwa wielkopolskiego, przewodniczącym klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Członek Porozumienia Centrum, następnie Prawa i Sprawiedliwości. Z dniem 9 grudnia 2015 roku powołany na stanowisko wojewody wielkopolskiego.

(źródło życiorysu i zdjęcie – Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu)