STARE MIASTO. Staromiejscy seniorzy w Dolinie Baryczy

2

Członkowie Klubu Seniora ze Starego Miasta są aktywni turystycznie. Ostatnio zobaczyli Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”. Znajdujące się tu Stawy Milickie są największym kompleksem stawów rybnych w Europie (jest ich prawie trzysta), ale też największym w kraju rezerwatem ptaków. To gratka dla miłośników przyrody. Można tu spotkać tak rzadkiego bielika, będącego pierwowzorem godła Polski, bociana czarnego i wiele innych gatunków ptaków. Sercem Doliny Baryczy jest Milicz, urokliwe miasteczko, które do dziś zachowało średniowieczny układ.

Wracając z Milicza, klubowicze odwiedzili w Antoninie pałacyk myśliwski, niegdyś należący do Antoniego Radziwiłła. Przebywał tu dwukrotnie Fryderyk Chopin. Kolejnym punktem wycieczki był Rodzinny Park Przygód „Górecznik” w Przygodzicach. Można tu zobaczyć m.in. ogromne modele owadów i grzybów oraz przenieść się do świata bajek. W planie wycieczki znalazł się także dworek w Russowie, gdzie dzieciństwo i młodość spędziła powieściopisarka Maria Dąbrowska.

Seniorzy dziękują serdecznie Ewie Woźniak, właścicielce biura podróży „Ewa” z Żychlina, za zorganizowanie tak atrakcyjnej wycieczki.

(Gmina Stare Miasto)