KONIN. Radny Robert Popkowski obok arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski, przewodniczący Solidarnej Polski w Wielkopolsce, będzie prawdopodobnie drugą osobą w Polsce, po arcybiskupie Marku Jędraszewskim, którego słowa o ,,tęczowej zarazie” zostaną przeanalizowane przez prokuraturę.

,,Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”- powiedział arcybiskup 1 sierpnia w Krakowie podczas kazania na mszy świętej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Z kolei radny wojewódzki wczoraj, za pośrednictwem mediów społecznościowych, składając życzenia swojemu partyjnemu koledze Jackowi Kubiakowi, radnemu Rady Miasta Konina, znanemu z radykalnego antykomunizmu i przywiązania do wartości konserwatywno-katolickich, napisał: ,,spełnienia marzeń dotyczących wytępienia czerwonej i tęczowej zarazy”. Zareagowała na to posłanka Nowoczesnej Paulina Henning-Kloska, informując, że w poniedziałek wspólnie z posłem Platformy Obywatelskiej Tomaszem Nowakiem złoży zawiadomienie w prokuraturze, ponieważ jej zdaniem Robert Popkowski nawołuje do przemocy.

Co na to radny wojewódzki? Jest zaskoczony szumem wokół jego wpisu: ,,Życzenia skierowałem do osoby, która ma jednoznacznie negatywny stosunek do komunizmu i innych ideologii totalitarnych, ponieważ są one wrogo nastawione do tradycyjnych polskich wartości. Co do działań posłów z Koalicji Obywatelskiej, rozumiem, że rozpoczęła się kampania wyborcza. Szkoda jednak, że nie reagowali wtedy, gdy ich polityczny kolega Sikorski mówił o dorzynaniu watahy, a polityczny guru Schetyna o PiS-owskiej szarańczy”.

Jeden z linków na profilu facebookowym radnego Jacka Kubiaka. Fronda.pl to portal konserwatywno-katolicki.