KONIN. Zlot Food Trucków – Galeria nad Jeziorem

Street food to coś więcej niż jedzenie – to styl życia. W dniach 23 – 25 sierpnia parking Galerii nad Jeziorem stanie się centrum pysznych wydarzeń. Zapraszamy na Zlot Food Trucków w Koninie. Na gości czekają dania z różnych zakątków świata – na słodko, słono, ciepło i zimno. Gwarancja dobrego smaku zapewniona!

Zlot Food Trucków w Koninie z każdą kolejną edycją przyciąga coraz większą liczbę fanów. Trudno się dziwić – w jeden weekend można wybrać się w kulinarną podróż dookoła świata. Hiszpania, Włochy, Belgia, Stany Zjednoczone, Meksyk, Półwysep Bałkański to jedynie przystanki na mapie smaku.

Churros – Hiszpanie twierdzą, że najlepiej smakuje z czekoladą. To słodka przekąska w postaci pałeczek z parzonego ciasta, smażonych w głębokim tłuszczu. Przekonajcie się sami, czy są równie dobre jak nasze rodzime pączki.

Lody tajskie – mówi się, że jemy także oczami. W przypadku lodów tajskich to powiedzenie doskonale się sprawdza, fantazyjnie zrolowane, pełne różnorodnych dodatków, szturmem zdobywają serca Polaków.

Burgery – nie mylić z hamburgerami. Podstawą jest soczysta wołowina i odpowiedni stopień wysmażenia według gustu: mocno wysmażone, średnio wysmażone lub krwiste. Do tego świeże dodatki, a całość podana w delikatnej i chrupiącej bułce.

Pad Thai – Kolejny powiew Tajlandii i bogactwo smaków w jednym daniu. Możemy spotkać wiele wersji tego popularnego dania, a jedną z jego cech charakterystycznych są orzeszki ziemne, które sprawiają, że nie da się go pomylić z niczym innym.

Burrito i quesadilla – czym się różnią i które jest lepsze, najlepiej ocenić samemu, odwiedzając wóz z kuchnią meksykańską. Oba dania urzekną wasze podniebienia niepowtarzalnym zestawieniem smaków i aromatów.

Lemoniada molekularna – lemoniadę można po prostu nalać do kubka lub zrobić z tego efektowny spektakl z użyciem ciekłego azotu. I chociaż dzieci i dorośli otwierają przy tym szeroko usta ze zdziwienia, lemoniada molekularna jest po prostu pyszna i orzeźwiająca.

- Jedzenie na świeżym powietrzu, w towarzystwie najbliższych smakuje najlepiej. Nasza Galeria nieustannie stara się spełnić oczekiwania Klientów, również te kulinarne. Mobilne restauracje na kółkach podbiły serca mieszkańców Konina. Festiwal smaków i tradycji kulinarnych z całego świata to doskonała inicjatywa łącząca pokolenia. Gwarantujemy, nikt nie wyjdzie do domu głodny – mówi Paulina Ostrowska, dyrektor Centrum Handlowego Galeria Nad Jeziorem.

Zapowiada się niezwykle smaczny weekend.

Zostań fanem Food Trucków!

(promocja)