STARE MIASTO. Podróżnik Jacek Pałkiewicz o wymieraniu tradycyjnych kultur

1

7 listopada staromiejską bibliotekę odwiedził Jacek Pałkiewicz – reporter, jeden z najbardziej aktywnych podróżników i eksploratorów naszych czasów, trener i twórca survivalu w Europie, niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu.

Podróżnik zabrał zgromadzoną publiczność w niezwykłą podróż po świecie. Opowiadał o blaskach i cieniach zawodu, niebezpieczeństwach, które czyhają podczas wypraw, zmaganiach z własnymi ograniczeniami i przeciwnościami losu. Z jego opowieści wyłaniała się troska o ginącą przyrodę, zagrożenia związane z globalizacją i wymieraniem tradycyjnych kultur w odległych regionach świata. Niezwykle ciekawe spotkanie dostarczyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń, refleksji dotyczącej losów naszej planety i niepewnej przyszłości ludzkości.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu “Literacko i ze smakiem” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

(Gmina Stare Miasto)