WIERZBINEK. Spłonął budynek mieszkalny w miejscowości Zamość

Zamość 2

51 strażaków zmagało się z pożarem budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Zamość. Zgłoszenie do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło 13 listopada, tuż przed godz. 23.00.

Strażacy po przybyciu stwierdzili całkowicie objęty pożarem dach budynku mieszkalnego. Osoby zamieszkujące dwa lokalne mieszkalne znajdowały się na zewnątrz i nie wymagały pomocy medycznej. Ponadto właściciele odłączyli zasilanie elektryczne oraz wynieśli z budynku dwie 11-kilogramowe butle gazu propan butan.
Działania strażaków polegały na podaniu wody na palący się budynek. Następnie dogaszano tlące się elementy konstrukcji dachu oraz wyposażenie wnętrza. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej w celu wykluczenia zarzewi ognia.

Budynek w wyniku pożaru uległ znacznemu uszkodzeniu. Na szczęście obyło się bez ofiar.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhowie z OSP Wierzbinek, OSP Sompolno, OSP Mąkoszyn, OSP Boguszyce, OSP Brdów i OSP Babiak.

tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie.