STARE MIASTO. Wyjątkowe półkolonie w bibliotece

SM2

Zakończyły się półkolonie organizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Miasto, przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Mieście. Tydzień zajęć, zabaw i wycieczek dostarczył grupie 30 dzieci niezapomnianych wrażeń. Oprócz gier i zabaw integracyjnych w bibliotece, nie zabrakło wypadów do Kina za Rogiem w Starym Mieście, gospodarstwa agroturystycznego w Trójce czy sali zabaw Wartownia.

Organizatorzy postawili w tym roku na edukacje poprzez zabawę i doznania. Przykładem może być lekcja przyrody z udziałem egzotycznych zwierząt – mieszkańców zoo Borysewo. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach tenreki – jeży madagaskarskich, agawy i szynszyli. Bezpośredni kontakt z tymi zwierzętami z pewnością na długo zapadnie w pamięć uczestnikom półkolonii. Zorganizowano również wyjazd do Planetarium Toruń, gdzie oprócz widowiskowego seansu mówiącego o budowie układu słonecznego dzieci miały możliwość zwiedzenia bazy MARS#17 – interaktywnej przestrzeni zaaranżowanej w formie bazy kosmicznej oraz sali Geodium, prezentującej najciekawsze fakty na temat budowy naszej planety.

Półkolonie organizowane przez bibliotekę cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Uśmiechy uczestników potwierdzają, że również tegoroczne ferie okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

(Gmina Stare Miasto)