WIERZBINEK. Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbinku z nowym samochodem strażacko-ratowniczym

KGI_DSC07446

17 lutego na uroczystym apelu oficjalnie przekazano Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbinku nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Jego zakup sfinansowano z budżetu województwa wielkopolskiego (85 procent wartości) i budżetu gminy Wierzbinek (15 procent). Formalnego przekazania samochodu dokonali wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, w towarzystwie wójta gminy Wierzbinek Pawła Szczepankiewicza i prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu Eugeniusza Grzeszczaka.

Jak poinformował prezes OSP Wierzbinek Tomasz Woźniak, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy to samochód specjalny GLBA zabudowany na podwoziu marki Iveco z napędem 4×2 i autopompą dwustopniową Godiva. Zabudowa jest wyposażona w zbiornik wody o pojemności 1000 l oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 100 l.

Samochodowi nadano imię Henryk Kazimierz. Jego matką chrzestną była przewodnicząca Rady Gminy Wierzbinek Elżbieta Walicka. Nowy pojazd poświęcił ksiądz Stanisław Kowalski. Okolicznościowe podziękowania za wsparcie i przychylność od kierownictwa władz OSP Wierzbinek otrzymali: wicemarszałek Krzysztof Grabowski, wójt Paweł Szczepankiewicz i przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Walicka.