KONIN. Galeria nad Jeziorem funkcjonuje w ograniczonym zakresie

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego i wynikającym z niego czasowym ograniczeniem handlu w centrach i galeriach handlowych od dnia 14 marca Galeria nad Jeziorem funkcjonuje w zmienionym zakresie.

W pierwszy dzień obowiązywania ograniczeń, w sobotę 14 marca, o godzinie 12:00 w CH Galeria nad Jeziorem otwarte są hipermarket Carrefour, drogeria Rossmann, apteka Cosmedica, Brico Marche, Pralnia-Renthoff, Prawdziwy chleb, RemMarko, Papierosy-eSmoking, placówka Poczty Polskiej. Ze względu na niestandardową sytuację, liczba i rodzaj otwartych punktów, jak i godziny ich funkcjonowania mogą ulegać zmianie. Klienci udający się do Centrum proszeni są o wcześniejszą weryfikację telefoniczną, czy sklep do którego się udają jest otwarty.

Pozostałe lokale znajdujące się na terenie Galerii nad Jeziorem oraz kino Helios zostają zamknięte aż do odwołania. Decyzję o ponownym przywróceniu pełnego działania centrum podejmą odpowiednie władze.

Możliwe jest ograniczenie ilości osób przebywających jednocześnie na terenie obiektu. Jednocześnie, mimo ograniczenia w funkcjonowaniu obiektu, utrzymane zostają procedury bieżącej dezynfekcji. Wyposażenie i urządzenia znajdujących się na terenie części wspólnych – podłogi, elementy małej architektury, kosze na śmieci, donice, klamki, poręcze, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet będą na bieżąco dezynfekowane. Także toalety wraz z ich wyposażeniem dezynfekowane będą częściej, niż dotychczas, przy zachowaniu restrykcyjnych zasad higieny. Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym. Dodatkowo w godzinach nocnych prowadzone będzie ozonowanie toalet.

Obiekt na czas ograniczonego funkcjonowania będzie nieustannie monitorowany i odpowiednio zabezpieczony.