WYBORY PREZYDENCKIE 2020. KONIN. Prezydent Andrzej Duda zabiegał o poparcie wyborców w Wielkopolsce Wschodniej

4

Kilka dni po wizycie w Koninie premiera Mateusza Morawieckiego do stolicy Wielkopolski Wschodniej zawitał prezydent Andrzej Duda. Pokazuje to polityczne znaczenie tej części kraju. I rolę, jaką może odegrać subregion koniński w wyborach 28 czerwca.

Bo choć Andrzej Duda może tu liczyć na zwycięstwo, to skala tego zwycięstwa jest uzależniona od mobilizacji i aktywności jego zwolenników. Widać, że rozumieją to sztabowcy kandydata. I pokazują: ,,Wielkopolska Wschodnia jest politycznie ważna. Od niej dużo zależy”.

Dzisiejszy, ostatni dzień kampanii wyborczej, jest bardzo pracowity dla Andrzeja Dudy. Ubiegający się o reelekcję prezydent rozpoczął go od porannej wizyty w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole. Potem zawitał do Wierzbinka, gminy, gdzie Prawo i Sprawiedliwość cieszy się bardzo dużym poparciem. Przed godz. 9.00 pojawił się na targowisku w starej części Konina. Czekała na niego liczna grupa zwolenników, wykrzykująca hasła poparcia. Prezydent znalazł czas na rozmowy, wspólne zdjęcia i …małe targowiskowe zakupy.