SOLIDARNI w PARTNERSTWIE. TULISZKÓW. Dla rozwoju przedsiębiorczości. Zagroda przyjazna dzieciom

Tarnowa (3)

Stowarzyszenie ,,Solidarni w Partnerstwie” w Starym Mieście skupia osoby prawne i osoby fizyczne, reprezentantów różnych grup i środowisk, z 6 gmin: Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków. Stowarzyszenie jest odpowiedzialne za realizację tak zwanej lokalnej strategii rozwoju. Umożliwia to Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, finansowany z budżetu Unii Europejskiej i funduszy krajowych.

Dzięki aktywności Stowarzyszenia ,,Solidarni w Partnerstwie” na terenie wymienionych gmin dzieje się wiele dobrego. W nowym cyklu prezentujemy najciekawsze inicjatywy, które mogą być zachętą dla kolejnych beneficjentów.

Zagroda przyjazna dzieciom ,,W sosnowym lesie” w miejscowości Tarnowa, w gminie Tuliszków, formalnie istnieje od lipca 2019 roku. Właścicielka Katarzyna Michalska jest z wykształcenia zootechnikiem, ze specjalizacją hodowla koni i jeździectwo. Nie tylko konie, ale i inne zwierzęta, które tu można spotkać, nie mają dla niej żadnych tajemnic. Prowadzi dla dzieci zajęcia edukacyjne, opowiadając o życiu zwierząt. W ofercie jest także jazda konna, przejażdżki kucykiem, organizacja imprez okolicznościowych. Współpraca z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich pozwala na zapewnienie jedzenia. Na razie nie ma noclegów, ale można je zamówić w zaprzyjaźnionych gospodarstwach agroturystycznych.

Dzięki środkom finansowym otrzymanym za pośrednictwem Stowarzyszenia ,,Solidarni w Partnerstwie”, w ramach puli na rozwój przedsiębiorczości, w Tarnowej powstała nowa stajnia, gdzie obecnie mieszkają 2 konie, kuc, 2 owce i koza. Na ,,etacie” radości dla dzieci jest także łagodny pies, z którym można prowadzić zajęcia z dogoterapii.


- Dzieci mogą poznać świat zwierząt, poprzebywać z nimi, dowiedzieć się, co jedzą. A nawet samemu je pokarmić – mówi Katarzyna Michalska. Wierzy, że to miejsce będzie się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. Już przyjeżdżają m.in. mieszkańcy Łodzi. We wrześniu, wraz z kucykiem i kozą, będzie je promowała na Targach Animal Fest w Poznaniu. Jest pełna pomysłów. Pomaga cała rodzina. A kibicują życzliwi ludzie i takie placówki, jak Społeczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole przy Stowarzyszeniu Przylesie Wsi Tarnowa.