EPIDEMIA KORONAWIRUSA. LICHEŃ STARY. Wszyscy księża marianie na kwarantannie

W związku z wykryciem w domu zakonnym księży marianów w Licheniu wirusa SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie pielgrzymów, pracowników i zakonników, podjęta została decyzja o poddaniu się kwarantannie całej wspólnoty zakonnej księży marianów w tej miejscowości, od dnia 29 listopada. Taka informacja została podana na oficjalnej stronie licheńskiego sanktuarium.

Osoby, u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 pozostają w izolacji, od dłuższego czasu nie posługiwały w bazylice, ani w innych kościołach objętych posługą duszpasterską, a więc nie miały kontaktu z wiernymi.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pozostaje otwarte dla pielgrzymów. Msze św. będą odprawiane według dotychczasowego porządku, zarówno w bazylice, jak i w kościołach: parafialnym oraz w kościele w lesie grąblińskim. Posługę sakramentalną sprawować będą księża marianie z innych parafii mariańskich i zamieszkają poza domem zakonnym. Wszystkie zamówione intencje mszalne indywidualne, oprócz intencji stałych w bazylice, zostaną odprawione w kaplicy domu zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice zostaje czasowo zawieszona.

Kancelaria parafialna na czas kwarantanny pozostanie zamknięta. W szczególnych przypadkach można kontaktować się z księdzem wikariuszem Markiem Kordaszewskim – numer telefonu 503061315. Kancelaria dla pielgrzymów i Biuro Obsługi Pielgrzyma pozostają czynne jak dotychczas.