STARE MIASTO – POZNAŃ, LUBOŃ. Sukcesy Klubu Tenisa Stołowego „Wicher”

11

W rozegranych 24 kwietnia w Poznaniu Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek i Młodzików ogromny sukces odniosła drużyna KTS ,,Wicher” Lisiec Wielki w składzie: Jakub Nadolny, Hubert Kwieciński i Iwo Szafran. Chłopcy bezapelacyjnie, nie przegrywając żadnego pojedynku, pokonali drużyny Piasta Ostrzeszów, Polonii Śmigiel oraz – w finale – LKTS-u Luboń i wywalczyli tytuł mistrzów Wielkopolski oraz awans na Mistrzostwa Polski.

W turnieju indywidualnym najlepiej zaprezentował się Jakub Nadolny, który przegrał tylko jeden mecz i zapewnił sobie tytuł wicemistrza Wielkopolski. Z bardzo dobrej strony pokazali się: Hubert Kwieciński, zajmując 4. miejsce w turnieju głównym, oraz Iwo Szafran (przedział 13 – 16). Jakub Nadolny oraz cała drużyna reprezentować będzie KTS ,,Wicher” Lisiec Wielki na Mistrzostwach Polski w Dębicy.

Równie dobrze zaprezentowali się juniorzy. W rozegranych 25 kwietnia na obiekcie Luveny Luboń Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek i Juniorów drużyna w składzie: Franciszek Serafiński, Łukasz Nadolny, Mateusz Marciniak, Adam Kaszuba i Michał Urban wywalczyła w turnieju drużynowym złoty medal i tym samym awans na Mistrzostwa Polski w Ustrzykach Dolnych. W turnieju indywidualnym najbliższy zdobycia medalu był Franciszek Serafiński, który zajął piąte miejsce. Pozostali zawodnicy zakończyli rywalizację odpowiednio na miejscach: Łukasz Nadolny (przedział 9 – 10), Adam Kaszuba i Mateusz Marciniak (15 – 16) oraz Michał Urban (21).