STARE MIASTO Kolejna ,,Szatnia na Medal”

1

Wójt gminy Stare Miasto Dariusz Puchała podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu umowę na dofinansowanie w ramach projektu „Szatnia na Medal”. Urząd Marszałkowski reprezentował Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa.

Projekt „Szatnia na Medal” obejmuje remont pomieszczeń szatniowo-sanitarnych na orliku w Starym Mieście. Kwota przyznanego dofinansowania to 55 225 złotych.

Szatnia na medal” to działanie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, którego celem jest zbudowanie pozytywnego wizerunku sportu kojarzonego ze zdrowiem i higieną oraz poprawą warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych.

- Sportowcy odwiedzający staromiejski orlik będą mogli skorzystać z odnowionych pomieszczeń już we wrześniu tego roku. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 125 tysięcy złotych i mam nadzieję, że poprawa warunków w obiekcie sportowym przyciągnie jeszcze większą grupę miłośników sportu – podkreśla włodarz gminy Dariusz Puchała.

Program „Szatnia na Medal” realizowany jest w całej Wielkopolsce. W gminie Stare Miasto z tej formy dofinansowania skorzystało również boisko sportowe w Ruminie, które wyposażono w kontenerowe zaplecze socjalno-szatniowe. Ponadto stowarzyszenie Warta Rumin złożyło kolejny wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (poczyniło starania) o doposażenie gminnego stadionu piłkarskiego w przenośne wiaty dla trenerów i zawodników zawierające folder informacyjny z rysem historycznym gminy i sołectwa.

(Gmina Stare Miasto)