STARE MIASTO. Perła Samorządu 2021

Gmina Stare Miasto otrzymała wyróżnienie w rankingu ,,Perły Samorządu 2021”, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawna. – Otrzymane wyróżnienie jest efektem pracy i zaangażowania wielu osób. Są to nasi mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, ale przede wszystkim pracownicy samorządowi. Pragnę im wszystkim w tym miejscu bardzo podziękować i życzyć wielu sukcesów w codziennej, niełatwej pracy – podkreśla włodarz gminy Dariusz Puchała.

W plebiscycie Perły Samorządu – gminy wiejskie do 5 tys. działalność gmin oceniana była w pięciu obszarach: gospodarka, edukacja, zdrowie i opieka, cyfryzacja, środowisko. Pod uwagę brano również stan lokalnej gospodarki, a w szczególności kwestie finansów, zarządzania dochodami, zadłużeniem czy kreowanie lokalnym rozwojem, a ponadto pozyskiwanie zewnętrznych funduszy oraz dostosowanie funkcjonowania gminy do sytuacji pandemicznej.

Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły również gminy: Baranów, Kłodawa, Stare Babice, Zielonki i Bieliny. Pierwsze miejsce zajęła Iława, drugie Michałowice, a trzecie -  Wisznice.

Gmina Stare Miasto po raz kolejny znajduje się w gronie najlepszych w tym prestiżowym plebiscycie. Udział w rankingu jest bezpłatny, a wśród oceniających jest wielu niezależnych ekspertów, co podnosi prestiż całego konkursu.

- Wyróżnienie to miły gest, dzięki któremu czujemy się docenieni, ale również mobilizacja dla nas wszystkich do dalszej owocnej pracy na rzecz rozwoju naszej gminy – kończy wójt Dariusz Puchała.