STARE MIASTO. Jesienne święto kina

Już kolejny raz miłośnicy polskiej kinematografii mieli swoje święto w Starym Mieście. W dniach 8 – 10 października staromiejska biblioteka zorganizowała bowiem IV Jesienny Festiwal Filmowy.

Spotkania ze znakomitymi gośćmi, wystawy, recitale i pokazy filmowe w Kinie za Rogiem to przepis na udany festiwal, który sprawdzał się w poprzednich latach. Nie inaczej było i tym razem. Na październikowe spotkanie do biblioteki zaproszono aktora Adama Woronowicza, którego różnorodne kreacje filmowe i teatralne od lat zachwycają widzów. Publiczność dowiedziała się, jak wyglądały początki jego kariery, czy łatwiej zagrać drania czy świętego i które role były dla niego szczególnie ważne i trudne. Gość dał również próbkę swoich umiejętności recytatorskich.

Nastrojowym recitalem podczas festiwalu oczarował widzów niezwykle utalentowany wokalista oraz aktor sceny warszawskiej Julian Mere. Na gości biblioteki czekała też wystawa multimedialna o historii kina, na której prezentowano m.in. oryginalne kostiumy filmowe z filmu „Chopin. Pragnienie miłości”.

W staromiejskim kinie prezentowano filmy z udziałem Adama Woronowicza. Publiczność, która przyszła obejrzeć „Mayday” wysłuchała przed seansem anegdot z planu filmowego tej produkcji opowiedziane przez gościa.

Poza tym słynna już ławeczka przed kinem wzbogaciła się o kolejną pamiątkową tabliczkę.

(Gmina Stare Miasto)