STARE MIASTO. Dzień Szkoły Promującej Zdrowie w Żychlinie

2

21 października był niezwykłym i wyjątkowym dniem dla całej społeczności szkolnej w Żychlinie. Wieńczył on czteroletnie starania o Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Z tej okazji przybyło wielu ważnych gości, by celebrować ten uroczysty moment.

Wszystkie działania prozdrowotne zostały podsumowane w prezentacji przedstawionej przez koordynatorkę projektu Bożenę Dziardziel. Następnie przedszkolaki zaprosiły wszystkich do „Jarzynowej gimnastyki”. Starsi uczniowie przygotowali krótki program, specjalnie napisany na tę okoliczność przez Hannę Nowak, obejmujący czteroletnie działania. Wszyscy mogli zobaczyć, z jakimi problemami uporała się szkoła z racji ubiegania się o certyfikat. W przedstawieniu pojawiła się Pani Pandemia Covidowska, która bezskutecznie próbowała przeszkodzić w ambitnych planach. Na zakończenie części oficjalnej pojawiła się zabawna „Historia niezwykłej rzepki” w wykonaniu uczniów klasy 8 b.

Po zakończeniu programu artystycznego goście zostali zaproszeni na spacer po szkole propagującej zdrowy styl życia. Na początek, w myśl zasady „Ruch to zdrowie”, uczniowie zaprezentowali rugby tag, zumbę, belgijkę oraz zuchowe pląsy. Zwiedzający zajrzeli też do relaksującej się, za pomocą ćwiczeń oddechowych, klasy 7 b. Następnie mieli okazję degustować owocowe koreczki i koktajle. Mogli również zobaczyć, jak uczniowie klasy 7a uczą się udzielania pierwszej pomocy oraz jak 2a przeprowadza doświadczenia związane ze zdrowiem. Atrakcją dla wszystkich była fotobudka, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie. Wszystkie zaprezentowane działania pokazały gotowość do otrzymania Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.