STARE MIASTO. O sensacjach XX wieku

4

Czy Polska miała szansę zwyciężyć II wojnę światową? Jak błędy popełnili wtedy ludzie będący u steru władzy? Czy powinniśmy zawrzeć zupełnie inne sojusze wojskowe? Między innymi na takie pytania odpowiadali 23 listopada goście staromiejskiej biblioteki. W tej podróży do przeszłości towarzyszył im Bogusław Wołoszański – dziennikarz, popularyzator historii, autor wielu książek o tematyce historycznej, pomysłodawca oraz autor niezwykle popularnych programów „Sensacje XX wieku” oraz „Tajna historii XX wieku”.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności, a bilety rozeszły się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Szczęśliwcy, którym udało się je kupić rozmawiali z gościem biblioteki o bohaterstwie i błędach dowódców, zaprzepaszczonych i wykorzystanych szansach w rozgrywkach politycznych oraz na frontach wojennych. Spotkanie, choć osadzone w minionych dziejach uczyło, jak budować lepszą przyszłość, która zależy od naszych wyborów.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury.