STARE MIASTO. Wielkanocne Wariacje w Bibliotece Publicznej

Wielkanocne Wariacje – nowe wydarzenie w kulturalnym kalendarzu gminy Stare Miasto okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Biblioteka Publiczna postawiła na warsztaty rękodzieła, w których uczestniczyło ponad 60 osób. Pod okiem instruktorów ze Stowarzyszenia Polskich Plecionkarzy oraz Muzeum Rzemiosła Artystycznego powstawały koszyki wiklinowe i piękne witrażyki.

- Ogromną radością dla naszej placówki jest fakt, że były to warsztaty wielopokoleniowe. Przybliżenie zwyczajów związanych ze świętami, wspólnie spędzony czas oraz zadowolenie uczestników to największa nagroda dla działań biblioteki – mówił dyrektor biblioteki Jacek Matusiak.

W trakcie warsztatów nie zabrakło występów z kuźni artystycznej gminy, czyli studia My Woice. Wokalistki: Lenka Kwiryng, Lenka Cebulska, Dorotka Bartosik, Hania Wilińska , Anastazja Susłyk, Nadia Fleśman, Zuzanna Wojtysiak, Maja Szymczak, Natalia Orkowska były dopełnieniem przedświątecznej atmosfery.

Z kolei o kulinarną oprawę spotkania zadbało KGW w Starym Mieście. Stół uginał się od bab, jaj faszerowanych, żuru wielkanocnego i innych przysmaków. Spotkane było również okazją do nabycia unikatowych produktów lokalnych i świątecznych życzeń. Były to m.in. wiklinowe kosze, zabawki, stroiki, zające, serwety i dziesiątki innych ozdób. Powidłami, sokami, marmoladami, czyli tym co ma najlepsze, chwalił się z kolei Owocowy Raj Nad Zalewem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa akwareli, pasteli i malarstwa sztalugowego Stanisławy Jasiczek. Jej prace będą jeszcze przez miesiąc zdobić bibliotekę – kto nie widział, to ma okazje, a naprawdę warto.

,,Dziękujemy, że byliście Państwo z nami. Do zobaczenia na kolejnych Wielkanocnych Wariacjach już za rok” – dziękowali organizatorzy.