STARE MIASTO. Nie zwalniają tempa

12

Pomimo trudnej sytuacji międzynarodowej, w gminie Stare Miasto powstaje kolejna inwestycja związana z kapitałem zagranicznym. 10 maja odbyło się spotkanie inaugurujące budowę hali produkcyjno-magazynowej firmy Gebhardt Stahl Polska w Modle Królewskiej. W symbolicznym wbiciu łopaty udział wzięli: włodarz gminy Stare Miasto Dariusz Puchała, Waldemar Jaskólski – kierownik Wydziału Obsługi Inwestora w Urzędzie Miejskim w Koninie, wykonawca inwestycji – Bud-Instal Eugeniusz Jąkalski oraz wiceprezes firmy Sylvester Nierebinski wraz ze współpracownikami.

- To historyczna chwila, ponieważ rozpoczynamy realizację projektu, który nie tylko zwiększy możliwości Gebhard Stahl Polska, ale również tworzy nowe miejsca pracy. Powstanie nowoczesny obiekt o powierzchni 10 tys. mkw., który będzie pełnił funkcje produkcyjno-magazynowe. Koszt jego budowy szacowany jest na ponad 8 mln euro. Cieszę się, że w tej ważnej chwili są z nami przyjaciele, na których wsparcie mogliśmy zawsze liczyć – mówił wiceprezes firmy Sylvester Nierebinski.

Gebhardt Stahl Polska jest spółką niemieckiego holdingu Gebhardt Stahl GmbH, będącego jednym z czołowych producentów profili specjalnych do okien PVC oraz elementów techniki wentylacyjnej, które eksportowane są do klientów niemal z całego świata. Spółka w powiecie funkcjonuje od 2001 r. i co roku przetwarza ponad 20 tys. ton stali.

- Obserwujemy poczynania Gebhardt Stahl Polska z dużym uznaniem. Na terenie gminy Stare Miasto prowadzą działalność od ponad 20 lat. Firma stawia na zrównoważony rozwój, edukację proekologiczną i rodzinną atmosferę. Ta inwestycja to znak bardzo dobrej kondycji przedsiębiorstwa, a również nowe miejsca pracy dla ponad 20 osób oraz zwiększone wpływy do budżetu gminy– podkreślał wójt gminy Dariusz Puchała.

Gebhardt Stahl uznawana jest w branży stalowej w Europie i wielu krajach świata. Najważniejszym celem jest zadowolenie klienta i jakość wykonania usług. Dynamiczny rozwój doskonale oddaje motto firmy „Każdego dnia wychodź poza swoją rutynę, ucząc się nowych umiejętności”.