STARE MIASTO. Medale ,,Za długoletnie pożycie małżeńskie”

Kolejne małżeństwa w gminie Stare Miasto świętowały złote gody, czyli pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego. Wszystkie pary – a było ich aż 29 – otrzymały medale przyznawane przez prezydenta RP. Wręczył je oraz gratulacje złożył 12 maja w restauracji „Ranczo” w Kazimierowie wójt gminy Dariusz Puchała wraz z przewodniczącą rady gminy Haliną Turajska.

- Z satysfakcją patrzę na pary, które przeżyły razem pół wieku. Dajecie Państwo wielką nadzieję i wiarę w to, że istnieją stałe wartości, jak miłość i wzajemny szacunek – mówił włodarz gminy do par świętujących pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego. – Przyjmijcie proszę Państwo życzenia długich lat życia w zdrowiu, z uśmiechem i radością, które niesie wasza miłość.

Wyjątkowe jubileusze świętowały również 52 pary z 25-letnim stażem małżeńskim oraz 16 par z pożyciem małżeńskim 60 – 65 lat.

- Dzięki stworzonej przez Was – Drodzy Jubilaci – prawdziwie domowej, rodzinnej atmosferze osiągnęliście to, co najważniejsze: trwałość małżeństwa i rodziny, która jest symbolem miłości i wierności – mówiła do wyjątkowych par przewodnicząca rady gminy Halina Turajska.

Jubilaci wznieśli toast symboliczną lampką szampana oraz skosztowali jubileuszowego tortu. Spotkaniu towarzyszyły występy młodych artystów z zespołu „Uśmiech” z Liśca Wielkiego oraz zespołu Zarys.