STARE MIASTO. Gorączka sobotniej nocy

Gorączka sobotniej nocy panowała niepodzielnie 4 czerwca w staromiejskiej Bibliotece. Mieszkańcy mogli być nieco zdezorientowani, kiedy widzieli przemieszczjące się grupy osób z latarkami i mapami usilnie czegoś poszukujące. Byli to uczestnicy Nocy w Bibliotece zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Miasto.

4 drużyny, rywalizacja, presja czasu, łamigłówki i dużo chodzenia po ulicach Starego Miasta. O scenariusz imprezy zadbał niezastąpiony w tej roli Krzysztof Petek. Na początek spotkania uczestnicy wysłuchali jego opowieści o wyprawach w najdalsze zakątki świata i niezliczonych przygodach, które podczas nich przeżył. Później przeszli szybki kurs samoobrony i ufni we własne siły ruszyli mierzyć się z zagadkami Krzysztofa Petka. A te łatwe nie były. Trzeba było wykazać się wiedzą z różnych dziedzin, potrafić znaleźć odpowiedzi w najmniej oczekiwanych miejscach, a nawet mieć talent do kalamburów. Kolejne wskazówki prowadzące do ukrytego skarbu rozsiane były po całym Starym Mieście. W końcu po wielu godzinach zaciekłej walki jedna z drużyn mogła ogłosić swoje zwycięstwo – odnaleźli ów skarb ukryty w piecu opuszczonego stuletniego domu.

Ta impreza pierwszy raz organizowana była przez Bibliotekę dla osób dorosłych. Wszyscy jednak bawili się tak doskonale, jak dzieci. Realizację imprezy wsparło kilka firm: McDonald’s Stare Miasto, Beza Krówka Stare Miasto i Zoe Wellness & SPA Magdalena Mejer, Escape Room Next Level Konin.

Sukces pierwszej edycji utwierdził organizatorów w przekonaniu, że Noc w Bibliotece trzeba wpisać na stałe do kalendarza imprez gminy Stare Miasto.