SOMPOLNO. Wypadek w miejscowości Nowa Wieś

Wypadek 1

Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło 24 września po godz. 17.00 w miejscowości Nowa Wieś. Doszło tam zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie 4 osoby.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy pomocy urządzeń hydraulicznych do kierującej samochodem renault oraz ewakuacji jej z pojazdu.

Pasażerka opuściła pojazd o własnych siłach. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kobietom podróżującym renault, które następnie zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego. Ratownicy wykonali również dostęp przy pomocy urządzeń hydraulicznych do kierującego samochodem audi, ewakuowali go z pojazdu oraz przekazali kolejnemu zespołowi ratownictwa medycznego. Pasażer audi nie wymagał udzielenia pomocy.

Na miejsce wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało kierującą renault do szpitala, natomiast pasażerka renault oraz kierujący audi zostali przetransportowani do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego.

W akcji brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Sompolno i OSP Mąkolno.

(źródło: KM PSP w Koninie)