KONIN. Konkurs masażu w konińskim ,,Medyku”

KGI2

2 grudnia w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Masażu „Masaż w leczeniu, sporcie i fizjoprofilaktyce”.

W konkursowych zmaganiach zmierzyło się 24 słuchaczy z Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, Ostrowie Wielkopolskim, Poznaniu – nr 1, Rawiczu, Wrześni, Złotowie i Koninie, prowadzonych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, oraz słuchacze Medyczno-Społecznych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu i Toruniu, dla których organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, natomiast patronat naukowy – dr nauk med. Paweł Piątkowski i mgr Cezary Nenczak.

Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy i doskonalenie umiejętności z zakresu masażu stosowanego w leczeniu, sporcie, kosmetyce i profilaktyce zdrowotnej wśród słuchaczy kierunku technik masażysta. W trakcie imprezy zaprezentowane zostały wykłady: „Integracyjna funkcja powięzi szerokiej uda” dra nauk med. Pawła Piątkowskiego, „Deficyt wyprostu w stawie biodrowym jako przyczyna bólu kręgosłupa lędźwiowego” Wojciecha Grzegorzewskiego. Nauczyciel WSCKZiU w Koninie Bartłomiej Matyba poprowadził zajęcia warsztatowe z koordynacji wzrokowo-ruchowej.


Konkurs przebiegał w 3 etapach. Pierwsza część odbyła się na terenie każdej ze szkół, która zgłosiła chęć udziału w rywalizacji. Kolejne dwa etapy zorganizowano w Koninie. Etap drugi polegał na rozwiązaniu testu pisemnego przez zwycięzców etapu szkolnego. Słuchacze, którzy uzyskali najwięcej punktów, przechodzili do prowadzonego przez mgra Cezarego Nenczaka etapu praktycznego, który polegał na wykonaniu zabiegu masażu w oparciu o opis przypadku opracowany przez zewnętrzny zespół specjalistów.

Uczestnicy drugiego etapu konkursu zostali uhonorowani nagrodami, wyróżnieniami i upominkami. Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez samorząd województwa wielkopolskiego, powiat koniński i koniński „Medyk” – WSCKZiU Konin.

W imieniu marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pauliny Stochniałek nagrody wręczyła Dorota Kinal – dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wraz z dyrektorem Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie Wojciechem Szymczakiem.

I miejsce zajął Dominik Paweł Dwornik – słuchacz WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim – nagrodą był stół rehabilitacyjny. II miejsce zajęła Katarzyna Biedrowska – słuchaczka WSCKZiU w Rawiczu – otrzymała jako nagrodę zestaw kamieni do masażu ciała z podgrzewaczem oraz masażer wibracyjny. III miejsce, nagrodzone zestawem kamieni do masażu ciała z podgrzewaczem, zdobyła Magdalena Sylwia Gawelska, słuchaczka WSCKZiU Nr 1 w Poznaniu. IV miejsce zajęła Weronika Łakoma – słuchaczka WSCKZiU w Rawiczu – nagrodą był czteroczęściowy zestaw drewnianych masażerów. V miejsce zajęła Magdalena Kamila Grzelak – słuchaczka WSCKZiU Nr 1 w Poznaniu – nagrodą był czteroczęściowy zestaw drewnianych masażerów.

Dodatkowo dr nauk med. Paweł Piątkowski ufundował nagrody książkowe dla finalistów. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki związane z tematyką konkursu.