SOLIDARNI w PARTNERSTWIE. Spotkanie wigilijne 2022

1

W Stowarzyszeniu „Solidarni w Partnerstwie” spotkania wigilijne stały się już tradycją. W związku z tym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Stowarzyszenie zorganizowało spotkanie podsumowujące miniony rok. Rozpoczął je prezes SwP Ireneusz Ćwiek, który powitał wszystkich przybyłych gości i podziękował za współpracę w mijającym roku. W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciel powiatu tureckiego, burmistrzowie i wójtowie z gmin: Golina, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków, przedstawiciele Zarządu i Rady Stowarzyszenia, przedstawiciele Komisji Rewizyjnej oraz pracownicy biura.

Podczas spotkania dyrektor biura SwP Iwona Bańdosz podsumowała działalność Stowarzyszenia oraz przedstawiła działania zrealizowane w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność w roku 2022.

W imieniu samorządowców głos zabrał Władysław Karski – wicestarosta powiatu tureckiego, oraz w imieniu włodarzy gmin członkowskich Stefan Dziamara – burmistrz gminy i miasta Rychwał. W swoich wystąpieniach podkreślili ważną rolę Stowarzyszenia w rozwoju sześciu gmin zrzeszonych w LGD, czego efektem jest poprawa jakości życia na wsi.

Spotkanie to było chwilą wytchnienia, odpoczynku od dnia codziennego i wzajemnej radości z oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W niezwykły i magiczny nastrój wprowadził występ muzyków ze Stowarzyszenia Muzyczny Konin, którzy zaprezentowali wspaniałe aranżacje kolęd. Stowarzyszenie przygotowało również symboliczne upominki, podkreślające niezwykły świąteczny klimat. Stowarzyszenie serdecznie dziękuje za życzenia oraz otrzymane podarunki.