WIERZBINEK. Gminny Dzień Kobiet 2023

Dzień Kobiet (9)

Poseł, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik, poseł Leszek Galemba, wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska bawili się wspólnie z kilkuset paniami na Gminnym Dniu Kobiet 2023 w hali sportowej w Boguszycach. Gospodarz gminy, wójt Paweł Szczepankiewicz przekazał życzenia zdrowia i radości. Każda z pań otrzymała słodki upominek. W części artystycznej wystąpił duet Ambitus, wykonujący utwory Seweryna Krajewskiego.

Swoje życzenia przekazali także goście. W ich słowach dużo było o znaczeniu kobiet w życiu rodzinnym i społecznym, o pełnionych przez nie rolach, o tym, jak ważne wykonują zadania. Były również akcenty humorystyczne. Wójt Paweł Szczepankiewicz stwierdził, że obdarował panie słodkim upominkiem, ponieważ chciał trafić ,,przez żołądek do serca”. A wydawało się, że to jedynie kobiety kierują się taką zasadą.

Życzenia do mieszkanek gminy Wierzbinek skierowali także: poseł i minister – członek Rady Ministrów Zbigniew Hoffmann, poseł Witold Czarnecki, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, władze powiatu konińskiego ze starostą Stanisławem Bielikiem i przewodniczącym Rady Powiatu Konińskiego Ryszardem Nawrockim.

Organizatorem Gminnego Dnia Kobiet był Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbinku.