WYBORY PARLAMENTARNE 2023. Reaktywacja Samoobrony RP. Opcja sowiecka w rejonie konińskim

W wielu serwisach internetowych pojawiła się informacja o reaktywacji Samoobrony RP, partii, której liderem był Andrzej Lepper. Jako jeden z jej wskrzesicieli jest podawany były poseł Zdzisław Jankowski, były radny Rady Miejskiej w Rychwale. W maju 2014 roku, po aneksji Krymu przez Rosję, podpisał się pod listem otwartym do ,,narodu rosyjskiego i władz Federacji Rosyjskiej”, którego głównym adresatem był terrorysta Putin, ścigany obecnie przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze.

We wspomnianym liście pojawiło się m.in. stwierdzenie ,,Cały imperialistyczny zachód, na czele z amerykańską administracją, juntą kijowską i marionetkami politycznymi w Polsce ma ukraińską krew na rękach”.

Samoobrona RP chce wziąć udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W tej sytuacji trzeba się przyglądać, czy w trakcie kampanii wyborczej nie będzie dochodziło do relatywizacji ludobójstwa na Ukrainie. Bo poplecznicy terrorysty Putina, nawet jeżeli robią za ,,pożytecznych idiotów”, muszą odpowiadać za to, co mówią i robią.