GOSPODARKA. Targi Poznań Motor Show 2023. Co ma kuna do Muska?

4

W dniach 30 mrca – 2 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Poznań Motor Show 2023, największa tego typu impreza w tej części Europy. Pokazano nie tylko samochody i motocykle, ale także m.in. przyczepy kempingowe i różne akcesoria związane z mtoryzacją. Oferta ponad 100 wystawców, w tym stoiska pokazujące najbardziej znane marki motoryzacyjne, przyciągnęła dziesiątki tysięcy zwiedzających.
Targi pokazały, jak ważną dziedziną gospodarki jest motoryzacja. I jak wielkie wyzwania przed nią stoją, w związku z uniją decyzją o zakazanie sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku. Będzie to na pewno okres technologicznego przyspieszenia.

Na Poznań Motor Show pojawił się …Elon Musk, właściciel Twittera, ale jedynie w formie papierowej. Ale elektryczny samochód tesla był jak najbardziej realny. Z ciekawostek warto wspomnieć o stoiskach, na których oferowano odstraszacze przeciwko kunom. Okazuje się, że ten mały zwierzak może pokonać najbardziej zaawansowane technologie samochodowe. A walka z jego przyzwyczajeniami przynosić konkretne pieniądze.