SAMORZĄDOWE PRYSZCZE. Gdyby rzecznik prasowy rządu przygotowywał tematy dla TVN

Lista zadań powiatowego rzecznika prasowego jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Koninie. Jeszcze jest dostępna, bo jesteśmy przekonani, że po tekstach Konińskiej Gazety Internetowej już tak nie będzie.

Trudno powiedzieć, kto ustalił zadania rzecznika. Jednym z nich jest ,,przygotowywanie tematów cyklicznych audycji radiowych i telewizyjnych o powiecie”.

Zawsze nam się wydawało, że w demokratycznym państwie tematy przygotowują niezależni dziennikarze, a nie na przykład powiatowy rzecznik prasowy, czyli urzędnik samorządowy. Wyobraźmy sobie, co by było, gdyby na oficjalnej stronie rządowej pojawiło się zdanie, że jednym z zadań rzecznika prasowego jest ,,przygotowywanie tematów”, na przykład dla TVN czy telewizji publicznej. I jak by to odebrano w Brukseli. Sprawa nie schodziłaby z pierwszych stron gazet przez wiele tygodni.

W Starostwie Powiatowym w Koninie nie mają jednak wyobraźni. A powiatowy rzecznik prasowy ,,przygotowuje tematy cyklicznych audycji radiowych i telewizyjnych o powiecie”, czyli robi coś, czego nie powinien. I jeszcze mu dobrze za to płacą.