WIERZBINEK. Targi Wierzby i Wikliny mają już 25 lat

Targi (20)

Wystawcy nie tylko z Wielkopolski pokazywali swoje wyroby na XXV Targach Wierzby i Wikliny ,,Salix” w Wierzbinku. Połączone one były z XXXII edycją Dni Wierzbinka. Imprezie towarzyszył III Złot Motocyklowy przygotowany przez klub ,,Sokół” Wierzbinek.

Spotkanie zorganizował samorząd lokalny, przy głównym wysiłku Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbinku. Jako gość muzyczny wystąpiła Cleo.

Targi to także konkurs dla najlepszych wystawców. W kategorii ,,wierzba i wiklina” puchar otrzymał Marian Kostek – Nowa Sarzyna, a wyróżnienie P.P.H. Malara – Częstochowa. W kategorii ,,rzeźba w drewnie” najlepszy był Mirosław Kufel. Wyróżnienie trafiło do firmy Drewtor – Marcin Meyer – Zdroje. Kolejną kategorią było rękodzieło artystyczne. Puchar otrzymał Grzegorz Noga z Leszna, a wyróżnienie Magdalena Szaroleta/Szarotka – art – Swarzędz. Pucharem Wójta Gminy Wierzbinek nagrodzono Piotra Staszaka z Brudzewa.

Podczas lokalnego święta zaprezentowali się wykonawcy oraz zespoły muzyczne i grupy taneczne z gminy Wierzbinek, m.in. Gminna Orkiestra Dęta, ,,Na swojską nutę” i ,,Echo Kujaw”. Goście z różnych stron nie tylko powiatu konińskiego na różnorodnych stoiskach mogli zrobić zakupy i zobaczyć, co ciekawego robi się z wikliny czy drewna. Bawiono się na koncercie Cleo, a po nim na potańcówce.