WIERZBINEK. Biedna już raczej nie

Wójt Paweł Szczepankiewicz

Urząd Gminy w Wierzbinku funkcjonuje w najładniejszym tego typu obiekcie w powiecie konińskim. Choć nie jest funkcjonalny, to ma jednak historyczną przeszłość. W tym roku rozpocznie się budowa nowego urzędu. – W sumie na inwestycje przeznaczamy 7 mln zł. To rekordowy rok – powiedział wójt Paweł Szczepankiewicz.

Dla porównania, w roku 2006 było to 1,9 mln zł. Lista zadań inwestycyjnych jest bardzo długa. Radni nie zapomnieli o ekologii, dlatego jedną z ważniejszych inwestycji jest budowa kanalizacji sanitarnej w Wierzbinku, co ma bezpośredni związek z budową oczyszczalni ścieków w tej miejscowości. Mieszkańcy będą się cieszyć z kolejnych dróg. W dziale: ,,Drogi publiczne gminne” znalazło się bowiem 2 mln 200 tys. zł.

is_dsc01183

Picture 1 of 42

Zarezerwowano także środki finansowe na modernizację remiz Ochotniczej Straży Pożarnej oraz świetlicy w Zaryniu. Poza tym przewidziano  rewitalizację parku w Wierzbinku wraz z budową amfiteatru – II etap, rewitalizację parku w Kryszkowicach oraz terenu przy jeziorze w Zakrzewku.

Budowa budynku administracyjnego to inwestycja dwuletnia. W roku 2011 kosztować będzie 700 tys. zł.

W budżecie na rok 2011 dochody są planowane na poziomie prawie 22 mln zł. Wydatki będą o 2,2 mln wyższe.

(w galerii zdjęć zobacz zdjęcia związane z pracą Rady Gminy w Wierzbinku)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA