RYCHWAŁ. Ważny jest posiłek

IS_DSC02067

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rychwale jest placówką, która może liczyć na wsparcie innych. Z różnych zajęć korzysta tu 35 młodych osób.

Ognisko powstało dzięki współdziałaniu samorządu lokalnego, Kościoła, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, TPD. I okazało się dobrym pomysłem. Dzieci mają zajęcia plastyczne, teatralne, uczestniczą w zabawach i grach uczących ich nowych umiejętności. Na miejscu odrabiają lekcje. – Ważny jest też posiłek. Gwarantujemy ciepłą herbatę i na przykład drożdżówkę – powiedziała kierownik Renata Kopaczewska.

Placówce pomaga samorząd lokalny, finansując ogrzewanie. Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rychwale przekazuje środki finansowe na posiłki i okolicznościowe wyjazdy do Konina. Przed Świętami Bożego Narodzenia Ognisko otrzymało od Starostwa Powiatowego w Koninie zestaw praktycznych gier. Może też liczyć na PCPR w Koninie. A na co dzień wpółpracuje z pedagogiem Dorotą Zub.

Ognisko jest otwarte we wtorki, środy i czwartki w godz. 14.00 – 17.00. – Jest tu fajnie i sympatycznie. Najbardziej lubimy zabawę w chustę – powiedziały rezolutne dzieciaki.