KAZIMIERZ BISKUPI. Pokazał orła

W ramach turystycznej rekreacji ,,Spacerkiem po zdrowie” konińskie PTTK zaproponowało 13 lutego marszrutę ,,Podglądamy Panią Zimę”, na trasie Władzimirów – Bieniszew, o długości 4 km.

Hasło “Podglądamy Panią Zimę” rzucił niemal 30 lat temu członek PTTK Andrzej Mielcarek (1957 – 2002). Jako że co roku przychodziła zima, Klubowi Turystycznemu PTTK w Koninie udało się je kultywować. Kontynuację tegoroczną wspomógł Tomasz Kaleta, specjalista ds. ochrony lasu i przyrody w Nadleśnictwie Konin. W Puszczy Bieniszewskiej pokazał zamarznięte jeziora, krystaliczne źródła, siedlisko i dziuple dzięcioła czarnego, lecącego orła bielika i ślady ssaków. W Izbie Edukacyjnej Nadleśnictwa Konin w Bieniszewie zaprezentował poroża saren znalezione w tej okolicy, plansze o tematyce przyrodniczej, model mrowiska i inne eksponaty. Dla licznie przybyłej młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Lubstowie (45 osób), ze Szkoły Podstawowej w Sławsku (11 osób) i rodziców Nadleśnictwo przygotowało broszury informacyjne. Pod wiatą rozpalono ognisko i w karnawałowym nastroju 134 osoby podsumowały podglądanie zimy. Autobus linii ,,Spacer” MZK Konin przewiózł 17 turystów do Muzeum Okręgowego w Koninie-Gosławicach, gdzie obejrzeli czynną do końca lutego wystawę sztuki dekoracyjnej braci Łopieńskich. Pozostali piechurzy z Konina, Wrześni, Słupcy, Kleczewa, Kościelca i Osieka Małego dojechali szczęśliwie do Konina. Uczestnicy drugiego etapu udali się pieszo do Konina. Zimę podglądało również 3 rowerzystów.

W ramach projektu “Ferie Zimowe ’2011 z PTTK” w dwóch spacerach i pokazie zdjęć uczestniczyło 211 osób.

(nadesłała: Wanda Gruszczyńska – PTTK Konin, zdjęcia: Zbyszek Szczypkowski, Andrzej Łącki, Joanna Chrzanowska; więcej zdjęć na: http://konin.pttk.pl)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA