SOMPOLNO, WIERZBINEK. Wywieźli i pobili

Zatrzymanie2

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy 18-latka wywieźli do lasu i pobili, żądając pieniędzy. Sprawcy usłyszeli już zarzuty przestępstw zagrożonych karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do całego zdarzenia doszło wieczorem w miniony wtorek Mężczyźni podstępem wywołali z domu pokrzywdzonego. Nastolatek niczego nie podejrzewając, przystał na propozycje znanego mu kolegi. Ubrał się i wyszedł z domu, po czym wsiadł do samochodu, w którym byli jeszcze trzej nieznani mu mężczyźni. Sprawcy zamiast udać się na koleżeńską spotkanie, wywieźli swoją ofiarę do lasu. Tam pobili nastolatka, po czym z powrotem podwieźli go pod dom i żądali przygotowania na następny dzień 200 zł.

Miejscowi policjanci powiadomieni o zdarzeniu już następnego dnia zatrzymali wszystkich sprawców. Czterej mieszkańcy gminy Wierzbinek w wieku 19, 23, 24 i 26 lat doprowadzeni do Prokuratury usłyszeli zarzuty uszkodzenia ciała, pozbawienia wolności oraz zmuszania przemocą i groźbą pokrzywdzonego do określonego zachowania. Podejrzani przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(źródło: KMP w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA