CBŚ zatrzymało cztery osoby z kopalni

cbs

Cztery osoby z Kopalni Węgla Brunatnego ,,Konin”, z siedzibą w Kleczewie, zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Zarzuca im się nielegalne wyprowadzanie pieniędzy spółki za pośrednictwem klubu sportowego. W CBŚ pojawiły się informacje, że klub wystawił wiele faktur o zorganizowaniu szkoleń dla pracowników spółki. W rzeczywistości szkolenia te nigdy się nie odbyły. Spółka w oparciu o fikcyjne dokumenty przelała w okresie od grudnia 2008 r. do marca 2010 r. na konto klubu sportowego łącznie 60 tys. zł.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze prowadzą śledztwo w sprawie nieprawidłowości finansowych stwierdzonych w Kopalni Węgla Brunatnego ,,Konin”. Kilka dni temu funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą zatrzymali cztery osoby, w tym członka zarządu pełniącego jednocześnie funkcję jednego z dyrektorów kopalni. Niektóre z zatrzymanych osób zajmowały kierownicze stanowiska w klubie żeglarskim powiązanym ze spółką.

Policjanci zajmujący się tą sprawą sprawdzili szczegóły i ujawnili, że w proceder zamieszane są osoby z najwyższego kierownictwa kopalni i klubu sportowego. Nielegalny transfer pieniędzy odbywał się z inicjatywy oraz za pełną aprobatą tych osób.

Zatrzymanym pracownikom spółki węglowej należącej do Skarbu Państwa za poświadczenie nieprawdy w dokumentach i przywłaszczenie mienia może grozić kara nawet 5 lat więzienia.

(źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu)