KRAMSK. Kabel i narkotyki

Policjanci z Posterunku Policji w Kramsku i Wydziału Kryminalnego zatrzymali nieletniego mieszkańca gminy, odpowiedzialnego za kradzież kabla wartości 1 500 zł i posiadanie narkotyków.

Gdy policjanci z Posterunku Policji w Kramsku przyjęli zgłoszenie o kradzieży z prywatnego gospodarstwa czterożyłowego siłowego kabla zasilającego urządzenia rolnicze, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Od razu zgłoszoną sytuację skojarzyli z 16-letnim mieszkańcem gminy, którego dzień wcześniej wieczorem zatrzymali, gdy kierował bez uprawnień pojazdem, w dodatku nieoświetlonym. Policjanci ponownie odwiedzili nieletniego. Podejrzenia się potwierdziły. Funkcjonariusze ustalili również nieletniego pasera, do którego trafił skradziony kabel. 50-metrowy zwój wartości 1 500 zł odzyskano.

Ponadto policjanci ustalili, że zatrzymany nieletni na przełomie ubiegłego i tego roku miał substancje odurzające. Chłopak usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania narkotyków. 16-latek był już wcześniej notowany przez policjantów za kradzież i uszkodzenia mienia. Jego sprawa została przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.