GOLINA. Kobieta, elegancja, zdrowie

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Dom Kultury zaprosił do Goliny poznańską aktorkę Martę Marchow, która sięgnęła do tekstu poradnika dla kobiet autorstwa Jacqueline du Pasquier i przygotowała na jego kanwie monodram „Przewodnik elegancji”. Świąteczne spotkanie było też okazją do rozmowy o urodzie i dbaniu o zdrowie. Zachęcano panie do wykonywania badań cytologicznych.

Marta Marchow od wielu lat jest związana ze środowiskiem teatrów alternatywnych i kameralnych zespołów muzycznych (współpracowała m.in. z Teatrem Biuro Podróży, Teatrem Ósmego Dnia, Marcinem Liberem i Wojciechem Wińskim). Mieszkanki gminy zaprosiła do świata elegancji. Przez pół wieku zmienił się kanon urody, przeobraziła się sfera obyczajowa i wyzwania stojące przed młodymi kobietami, ale marzenie o byciu damą pozostało. Wciąż aktualne są pytania, czy warto za wszelką cenę dążyć do perfekcyjnego wyglądu i nienagannego zachowania, czy w pogoni za nieosiągalnym ideałem nie traci się z oczu czegoś znacznie ważniejszego?

Każda z przybyłych pań otrzymała upominek przygotowany przez dyrektora regionalnego firmy Oriflame na powiat koniński Aleksandrę Augustyniak. Ponadto na stoisku firmy można było zbadać typ cery, wykonać makijaż oraz zapoznać się z ofertą kosmetyków.

Organizatorzy nie zapomnieli o zdrowiu. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Magnolia przygotowali stoisko, na którym można było dowiedzieć się o problemach onkologiczno-ginekologicznych kobiet. Prezes Alina Pulcer zachęcała do wykonywania badań cytologicznych.

Tradycyjnie Dom Kultury w Golinie wspólnie z Kołem Kobiet Aktywnych przygotował bufet, w którym nie zabrakło domowych wypieków. Podziękowania za pomoc i zaangażowanie w organizację imprezy należą się: Halinie Przybylskiej, Danucie Drozdek, Marii Mizernej, Mirce Elantkowskiej, Justynie Krysztofowicz.

is_dzienkobiet1

Picture 1 of 6

(nadesłał: Dom Kultury w Golinie)