KAZIMIERZ BISKUPI. Medale od prezydenta Komorowskiego

Złote gody - Kazimierz Biskupi

Za długoletnie pożycie małżeńskie można tylko raz dostać medal od głowy państwa. Staż musi wynosić 50 lat. W gminie Kazimierz Biskupi takich par było sporo. A Helena i Tadeusz Szubertowie obchodzili 65.rocznicę ślubu. Wszyscy byli wzruszeni, a u niektórych pojawiły się nawet łzy. Podkreślano, że czas tak szybko minął.

Medale wręczał wójt Janusz Puszkarek. A towarzyszyli mu przewodniczący Rady Gminy Józef Młodożeniec i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Henryka Woźniewska.

Złote gody obchodzili: Stefania i Andrzej Czajkowscy, Marianna i Ksawery Rogowiczowie, Janina i Józef Frątczakowie, Marianna i Józef Szygendowie, Barbara i Jan Jakubowscy, Helena i Teodor Koteccy, Cecylia i Roman Szumscy, Anna i Józef Kwiatkowscy, Eugenia i Ryszard Śliwczyńscy, Stanisława i Gabriel Lewandowscy, Zofia i Marian Targasowie, Barbara i Eugeniusz Lipińscy, Marianna i Wojciech Włodarczykowie, Barbara i Jan Łukasiewiczowie, Maria i Stanisław Żak, Irena i Zenon Maciejewscy, Zofia i Stanisław Marciniakowie, Helena i Antoni Nowakowie, Bronisława i Bronisław Raczyńscy, Irena i Kazimierz Rewersowie.

Jubilaci otrzymali od samorządu prezenty. A zagrała dla nich Kapela Podwórkowa ,,Z kopyta”.