TUREK. Zbiorowy handel narkotykami

Narkotyki

Policjanci z Komendy Powiatowej w Turku zatrzymali 30 osób zamieszanych w handel narkotykami. Wśród zatrzymanych znaleźli się dilerzy rozprowadzający substancje odurzające do bezpośrednich odbiorców. Za handel narkotykami grozi im kara do 10 lat więzienia. Policjanci od ponad roku zbierali informacje o handlarzach. Dilerzy działali w Turku i okolicznych miejscowościach.

W czasie zbierania precyzyjnych informacji policjanci zdobywali dowody obciążające konkretne osoby zamieszane w przestępczy interes. Na podstawie tych informacji, w uzgodnieniu z prokuraturą, przygotowana została operacja zlikwidowania siatki handlarzy narkotykowych. Od kilku dni policjanci pukają do wytypowanych domów, w których zatrzymują osoby podejrzane. Do tej pory w ręce policji wpadło 30 osób. Wśród nich znalazło się sześciu mężczyzn, którzy zajmowali się sprzedażą. Rozprowadzali marihuanę, amfetaminę, a czasem nawet kokainę. Podczas przeszukania mieszkań zabezpieczono właśnie takie rodzaje środków odurzających.

Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków można trafić do zakładu karnego nawet na 8 lat. Funkcjonariusze z Turku uznają sprawę za rozwojowa i nie wykluczają, że zatrzymanych może być znacznie więcej podejrzanych.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Turku)