WIERZBINEK (SADLNO). Sygnalista zagrał w szkole

IS_50a

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sadlnie 21 marca, zgodnie z tradycją, uroczyście świętowano nadejście Wiosny oraz włączenie się placówki do akcji „Szkoły Odkrywców Talentów”. Wśród gości byli przedstawiciele władz samorządowych oraz Koła Łowieckiego ,,Jeleń”. Dzieci dowiedziały się o obyczajach leśnych zwierząt. Usłyszeli też prawdziwego sygnalistę.

Niech talenty zakwitają nam wraz z wiosną” – odpowiadając na apel ministrów edukacji i kultury: Katarzyny Hall i Bogdana Zdrojewskiego szkoła w Sadlnie postanowiła również obchodzić Dzień Odkrywania Talentów. Dzieci pokazały, że pierwszy dzień wiosny można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach, ubrani na zielono, spotkały się z zaproszonymi gośćmi: Jackiem Musiałem – prezesem Koła Łowieckiego nr 12 „Jeleń” i jednocześnie przewodniczącym Rady Gminy Wierzbinek, Bogdanem Kawczyńskim – łowczym Koła, Pawłem Marciniakiem – sygnalistą Koła, a także przewodniczącą Rady Rodziców – Arletą Mazurkiewicz. Program uroczystości przewidywał wiele atrakcji oraz uczczenie nadania szkole tytułu „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Rozpoczęto od przywołania Wiosny, która na gromkie hip! hip! hura! przybyła do szkoły. Poproszono gości, członków Koła Łowieckiego nr 12 „Jeleń”, o podzielenie się swoją myśliwską pasją, zamiłowaniem do przyrody i obyczajów leśnych zwierząt. Myśliwi dzielnie odpowiadali na wszystkie zadawane przez dzieci pytania. Łowczy, dziękując za współpracę ze szkołą, nagrodzili dyplomami oraz książkami uczniów, którzy wzięli udział w zimowej zbiórce karmy oraz w konkursie plastycznym „Zwierzęta naszych pól i lasów”.

Był też quiz „Rymowanki o zwierzętach”, w którym dzieci chętnie rozwiązywały liczne zagadki oraz część artystyczna pt. „Miss Lasu 2011 r.”, gdzie w humorystyczny sposób uczniowie klasy IV a przedstawili swoim kolegom ze szkoły niektórych mieszkańców lasu. Później zebrani goście wybrali najładniejszą Marzannę spośród kukieł przygotowanych przez dzieci klas IV –VI. Prowadziła ona wiosenny orszak, który przeszedł przez całą miejscowość Sadlno. Wszystkie wykonane przez dzieci Marzanny zostały spalone, by wiosna nastała już na stałe. Całą uroczystość umilał chór szkolny pod kierownictwem Katarzyny Tyczyńskiej.

Dzień ten był również okazją do rozdania nagród dla dzieci, które wykazały się w ostatnim czasie talentami: plastycznym, śpiewu oraz wiedzy, uczestnicząc nie tylko w licznych konkursach szkolnych. Dyrektor Jolanta Grzegorska nagrodziła dzieci, rozdając im dyplomy i książki.

Kolejnym punktem uroczystości było odsłonięcie w obecności zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej tablicy „Szkoła Odkrywców Talentów”. Zrobili to: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Patrycja Małek, przewodniczący Rady Gminy w Wierzbinku Jacek Musiał, przewodnicząca Rady Rodziców Arleta Mazurkiewicz oraz dyrektor Jolanta Grzegorska. Działania naszej szkoły zawsze były i będą skierowane do naszych uczniów po to, aby rozwijać ich uzdolnienia, pasje, zamiłowania i zainteresowania – powiedziała na koniec dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadlnie.

(nadesłała: SP w Sadlnie, opracowała: A. Woźniak, fot. A. Woźniak)