KLECZEW, SOMPOLNO, WIERZBINEK, WILCZYN. Agresja 15-latków

paragrafw

Policjanci z Komisariatu Policji w Kleczewie wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu ds. Nieletnich zatrzymali dwóch 15-latków odpowiedzialnych za rozbój, wymuszenia rozbójnicze i pobicie rówieśnika. Kolejni 15-latkowie zatrzymani przez policjantów z Komisariatu Policji w Sompolnie odpowiedzą za uszkodzenie mienia.

Kilka dni temu dwóch 15-latków z gminy Wilczyn bijąc pięściami kolegę z równorzędnej klasy zmusili go, aby dał im 10 złotych, które miał przy sobie. Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci wspólnie z pracownikami szkoły ustalili odpowiedzialnych za ten czyn sprawców. W toku prowadzonych czynności okazało się, że podejrzani już wcześniej dokuczali pokrzywdzonemu chłopcu. W lutym grożąc pobiciem zmusili go do wydania paczki papierosów. Również w ubiegłym roku dwukrotnie doszło do podobnych zdarzeń. Nieletnim zarzuca się także pobicie pokrzywdzonego w październiku zeszłego roku. Zatrzymani przyznali się do swoich czynów. Ich sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Natomiast za uszkodzenie mienia odpowiedzą kolejni nieletni zatrzymani przez policjantów z Komisariatu Policji w Sompolnie. Czterej 15-latkowie wepchnęli do stawu 10 bali sprasowanej słomy wartości tysiąca złotych, należącej do jednego z rolników w gminie Wierzbinek. Sprawcy to mieszkańcy pobliskich miejscowości. Ich sprawa również zostanie przekazana przez policjantów do Sądu Rodzinnego.

(źródło: KMP w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA