GOLINA (KAWNICE) Nie na wagarach

SP Kawnice

21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny tradycyjne lekcje w Szkole Podstawowej w Kawnicach zostały zastąpione niekonwencjonalnymi zajęciami, które wyraźnie spodobały się uczniom i pewnie dlatego wszyscy stawili się w szkole. Dzieci z klas 0 – III pracowały w zespołach. Przeprowadzono zajęcia językowo-przyrodnicze związane z wiosną. Dzieci uczyły się piosenek, przygotowały kolorowe gaiki.
Z zakupionych przez rodziców produktów wykonały wiosenne kanapki, które zjadły podczas wspólnego śniadania. Przedstawiciele klas prezentowali modę wiosenną. Na zakończenie dnia dzieci z wszystkich klas 0 – III przemaszerowały ulicami Węglewa. Przy wesołych okrzykach i piosenkach spalono Marzannę. Dzieci z klas IV-VI zgodnie z projektem wykonywały zadania: opracowanie z przyrody i matematyki pytań do quizu, wykonanie Marzanny, „uszycie” strojów dla miss i mistera wiosny, przygotowanie słownika języka uczniowskiego, sporządzenie planu reformy szkoły.

O godz. 11.00 rozpoczęły się prezentacje wyników prac. Ponieważ rok szkolny jest Rokiem Odkrywania Talentów, na początek odbył się pokaz talentów, następnie pokaz mody wiosennej oraz zabawne występy kabaretów klasowych. Na koniec wszyscy uczestnicy wynieśli wykonane w czasie zajęć Marzanny, które spłonęły, symbolicznie oznaczając odejście zimy. Pomysłodawcą projektu dla klas IV – VI była Milena Konieczka – opiekun Samorządu Uczniowskiego, a wychowawcy klas nadzorowali pracę w zespołach.

(nadesłali: Julita.B. i Tomasz.Ch.)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA