DŁUGOWIECZNOŚĆ. 103 lata, prezydent i koniak

IS_026

Weronika Kołodziejczak jest najstarszą mieszkanką Domu Pomocy Społecznej w Koninie. Skończyła 103 lata. Jak zdradziła córka Alina Morawicz, jubilatka mało jadła, ale w dość późnym wieku lubiła skosztować, i to na czczo, odrobinę koniaku. Na poprawienie krążenia. Zawsze też miała pogodę ducha i umiejętność dostrzegania jasnych stron życia.

Jubilatka wraz z mężem pracowała we własnym gospodarstwie rolnym, w Chorzepinie, w gminie Świnice Warckie. Od 1960 mieszka już w Koninie. Jak powiedziała Alina Morawicz, mama była bardzo gościnna i optymistycznie nastawiona do życia. 2 dzieci, 4 wnuków, 6 prawnuków – to zasadnicza jej część drzewa genealogicznego.

Z okazji urodzin prezydent Konina Józef Nowicki przekazał życzenia od władz samorządowych i mieszkańców miasta. Tak wspaniałego wieku i kondycji gratulowali też przedstawiciele instytucji miejskich, w tym Domu Pomocy Społecznej, oraz najbliżsi członkowie rodziny. Zgromadzeni odśpiewali jubilatce ,,Dwieście lat”. I spróbowali wyjątkowych tortów, bo przygotowanych na tak wyjątkowe urodziny.

is_037

Picture 1 of 13

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA